Osiągnięcia konkursowe – 2016 rok

Po kilku latach przerwy od występów konkursowych, modelarze powrócili z nowymi modelami i pomysłami. W tym czasie nastąpiło kilka zmian, m.in. zrezygnowano z rozgrywania Mistrzostw Europy. Zniesiono także podział w klasach na modele standardowe i waloryzowane. Mistrzostwa Świata klas C Naviga w 2014 roku rozegrane zostały w Starej Zagorze w Bułgarii, natomiast kolejne w 2016 roku w Kaliningradzie w Rosji. Mistrzostwa Polski zakończyły się zdobyciem medali(dyplomy poniżej), nagrodą za najlepszy model żaglowca dla Tomasza Ciacha i nominacją na Mistrzostwa Świata. Na brak występu w Rosji złożyły się przede wszystkim utrudnienia w przebiegu procesu otrzymania wizy.

Nowe modele

Mateusz Bochyński zaprezentował model żaglowca Le Coureur, wykonany w większości z kartonu. Ponieważ model jest w całości malowany, został on zakwalifikowany do klasy C1. W tej prestiżowej klasie wystawiane są modele żaglowców wykonane z dowolnego materiału (głównie drewniane). Zdobywając brązowy medal udowodnił, że odpowiednio wykonane modele kartonowe z powodzeniem mogą rywalizować w tej klasie.
Tomasz Ciach rozpoczął budowę modelu pancernika USS North Carolina z myślą o klasie C7A(modeli bez dodatków). W wyniku połączenia klas, wszystkie modele kartonowe(z dodatkami i bez) oceniane są na równi ze sobą. W związku z czym model bez waloryzacji wiele traci w ocenie sędziowskiej. Należy zaznaczyć, że waloryzację trzeba zaplanować już na początku budowy modelu. Po rozpoczęciu prac nie ma możliwości dodania elementów do już gotowych części modelu, zachowując przy tym wysoki poziom wykonania. Powstał piękny model zbudowany z wykorzystaniem tylko i wyłącznie kartonu, oceniony na Mistrzostwach Polski na brązowy medal.

Dyplomy

(Kliknij w obraz, aby wyświetlić go w pełnym rozmiarze.)

2016_pl_tc2016_pl_mb2016_pl_tc_2


Galeria zdjęć