Modelarnia w Sandomierzu

Modelarnia zaczęła działalność w 2016 roku, oferując zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych. W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad budową modeli żaglowców oraz okrętów z okresu II wojny światowej.

Wybierając się na pierwsze spotkanie w modelarni, każdego nurtują te same pytania: Po co sklejać? Jakie wymierne efekty daje to hobby? Jak do niego zachęcić, kogoś, kto kojarzy sklejanie z nudnym zajęciem? To, co można zobaczyć i usłyszeć podczas zajęć – fascynujące skupienie uczestników, miłą dla ucha ciszę, przerywaną delikatnym szeptem, precyzję ruchów, zaangażowanie oraz radość odmalowującą się na twarzach – przekona każdego do słuszności idei popularyzowanych przez modelarstwo. Warto nadmienić, że w wielu krajach na świecie tego typu zajęcia pojawiają się w szkołach jako obowiązkowe. Od września 2016 roku takie obowiązkowe zajęcia zaczęły odbywać się także w jednym z gimnazjów w Sandomierzu.

Mówimy TAK modelarstwu, ponieważ poprawia relacje interpersonalne, łączy pokolenia i wzmacnia więzi rodzinne. W dzisiejszym zaganianym świecie darowanie komuś cząstki swojego czasu, skupienie na dłużej na kimś uwagi staje się wyrazem szacunku i miłości. Czas poświęcony dziecku to czas bezcenny i najprostszy sposób wysłania komunikatu „Jesteś dla mnie ważny”. Pożytków płynących z modelarstwa jest wiele: pomaga poprawić koordynację psychiczną i ruchową, uczy wytrwałości, cierpliwości, spokoju, precyzji oraz niweluje stres i wzmacnia poczucie wartości, podnosi samoocenę człowieka. Dla młodych ludzi modelarstwo może być więc świetną formą relaksu i sposobem na wykształcenie takich cech, które pomogą osiągnąć sukcesy w nauce, poprawią funkcjonowanie w szkole i w rodzinie. Dla dorosłych może okazać się pasją i sposobem na życie.

Gdzie i kiedy odbywają się zajęcia

Zachęcamy do przyjścia na zajęcia, które odbywają się w Centrum Rekreacji przy ul.Portowej 24, w każdą sobotę od 13 do 17.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefon 697 031 616 (instruktor) lub poprzez zakładkę Kontakt. Chętnie udzielimy potrzebnych informacji i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Lokalizacja modelarni została zaznaczona na poniższej mapie.

sndmapa_mala

Galeria zdjęć