Osiągnięcia konkursowe – 2017 rok

Rok 2017 jest zapamiętamy przede wszystkim jako ten, w którym modelarze z nowo powstałych modelarni po raz pierwszy wystawili swoje modele na konkursie Mistrzostw Polski klas C Naviga. Była to pierwsza impreza tej rangi w tym roku, w sumie będzie ich cztery, a ostatnia zaplanowana została na 29.09-1.10 w Sandomierzu. Mimo, że nie udało się wystawionym modelom zdobyć oceny, która dawałaby możliwość nagrodzenia medalem, należy uznać noty zbliżone do 75 punktów za dobre osiągnięcie. Tym bardziej, że model Pinty nie należy do skomplikowanych i czasochłonnych projektów, a oprócz staranności wykonania są to ważne dla końcowej oceny czynniki. Modele Pinty były za to doskonałym wyborem, aby rozpocząć przygodę z modelarstwem. Obecnie zarówno 14-letni Tomasz Strycharz, jak i Witold Szozda rozpoczynają pracę nad kolejnymi modelami, które po ukończeniu będą mogły z dużymi szansami walczyć o medale Mistrzostw Polski.

Dla naszych pozostałych modelarzy obecny rok oznacza przede wszystkim pracę nad rozpoczętymi w 2016 roku modelami. Kluczowe jest także odpowiednie przygotowanie do Mistrzostw Polski Mikromodeli klas C Naviga, które zorganizowane będą przez nasze Stowarzyszenie pod koniec września w Sandomierzu. Nie można jednak uznać tegorocznego wyjazdu za nieudany, modelarze wrócili z Oleśnicy z cennymi modelami.

Mirosław Stawiak ponownie otrzymał złoty medal w klasie C7 (modele kartonowe), zaś Mateusz Bochyński nagrodzony został brązowym medalem w nowej klasie C8 (modele z zestawów).

Dyplomy i medale


Medal i dyplom dla Mateusza Bochyńskiego za model okrętu Le Coureur:

Galeria zdjęć z wyjazdu

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.