Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga

Komunikat (wyniki) Mistrzostw Polski Mikromodeli 2019

MPM 2019 – zdjęcia, informacje…

Zdjęcia – archiwum Urzędu Miasta (kliknij – ponad 60 zdjęć)

MPM 2019 – zapraszamy do Sandomierza!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Mistrzostwach w poprzednich latach, to dzięki Wam poziom konkursu był tak wysoki! Dawno nie mieliśmy możliwości oglądać tak wielu modeli okrętów zgromadzonych na jednej sali. Mamy nadzieję, że w tym roku również będziemy gościć tłumy zwiedzających i jeszcze więcej modelarzy. Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzednich edycji i poznania klimatu Mistrzostw!

Galeria najlepszych modeli Mistrzostw Polski Mikromodeli 2017!
Galeria najlepszych modeli Mistrzostw Polski Mikromodeli 2018!

18-20.10.2019 Zamek Królewski w Sandomierzu

Zapraszamy Was do odwiedzenia wyjątkowej wystawy! Witamy wszystkich na stronie Mistrzostw Polski Mikromodeli klas C Naviga! Impreza, zorganizowana w tym roku po raz kolejny, ma na celu zapewnienie wysokiego poziomu rywalizacji modelarskiej, jak również zaprezentowanie wszystkim zwiedzającym piękna modelarstwa. Poniżej znajdziecie informacje przydatne zarówno startującym w Mistrzostwach modelarzom, a także pragnącym odwiedzić wystawę mieszkańcom rejonu i turystom!

Program MPM

Poniżej przestawiamy program Mistrzostw Polski Mikromodeli. Punkt zapisane kursywą opisują część organizacyjną MPM, skierowaną do modelarzy biorących udział w Mistrzostwach.
18 pażdziernika (piątek)

 • 1500-1700 – rejestracja modeli biorących udział w MPM

19 pażdziernika (sobota)

 • 900-1530 – zwiedzanie wystawy konkursowej
 • 1300-1800 – Turniej Gry Historycznej „Wrzesień 1939”
 • 900-1300 – rejestracja modeli biorących udział w MPM
 • 1400-1700 – odprawa sędziowska i ocena zgłoszonych modeli
 • 1530-1930 – atrakcje dla modelarzy biorących udział w MPM

20 pażdziernika (niedziela)

 • 900-1200 – zwiedzanie wystawy konkursowej
 • 1000-1200 – oficjalne zakończenie MPM: występ chóru KLO w Sandomierzu
 • 1200-1230 – oficjalne zakończenie MPM: rozdanie nagród

Atrakcje dla uczestników

 • Atrakcyjne, cenne nagrody
 • Turniej Gry Historycznej „Wrzesień 1939”
 • Spotkanie integracyjne

Dodatkowe atrakcje:

 • Występ chóru Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu
 • i zespołu muzycznego (niedziela przed oficjalnym zakończeniem)

Nagrody

W tym miejscu będziemy umieszczać informacje na temat przewidzianych nagród dla najlepszych modeli.

 • Zgodnie z zasadami Naviga, każdy model oceniony na odpowiednią ilość punktów zostanie nagrodzony wyjątkowym, zaprojektowanym i wybitym specjalnie na MPM medalem (zdjęcie) i dyplomem
 • Każdy biorący udział w Mistrzostwach otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w konkursie
 • Przewidziane są dodatkowe nagrody dla najlepszych modelarzy w danych klasach (lista nagród zostanie przedstawiona niebawem)
 • Puchar Prezesa LOK
 • Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego
 • Puchar Starosty Sandomierskiego
 • Puchar Burmistrza Sandomierza
 • Puchar JSC dla najlepszego modelu do linii wodnej
 • Informacje w tej części będą stale aktualizowane w momencie pojawienia się dodatkowych nagród

Powyższe nagrody zostaną przyznane modelom zgłoszonym do Mistrzostw Polski Mikromodeli! Dodatkowo wśród modeli biorących udział w wystawie żaglowców, wybrane zostaną i nagrodzone najlepsze.

Rejestracja modeli

Zapraszamy do przejścia pod poniższy link i zapisania swoich modeli, co pozwoli uniknąć stania w kolejce w dniu konkursu!

Rejestracja jest już dostępna!

Każdy model wystawiony w konkursie Naviga powinien posiadać świadectwo pomiarowe! Do każdego modelu musi zostać pobrany w dniu konkursu w rejestracji numer startowy! Jeśli wystawiasz pierwszy raz swój model, pobierz i wydrukuj dwustronnie kartę, a następnie uzupełnij wymagane pola (plik pozwala na uzupełnienie go na komputerze).

Zakwaterowanie i wyżywienie

Podobnie jak w poprzednim roku chcemy zaproponować Wam nocleg w budżetowej cenie. Chęć rezerwacji noclegu prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem 697031616 (Tomasz Ciach).
Koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywają uczestnicy. Nocleg w cenie około 50-60zł/osobę.
Ze względu na turystyczny charakter Sandomierza i trwający (w trakcie MPM) ciągle sezon turystyczny, na terenie miasta działać będzie wiele różnych obiektów hotelowych i gastronomicznych. Istnieje możliwość samodzielnego wyszukania i zarezerwowania miejsc noclegowych dla osób poszukujących wyższego standardu.

Regulamin Mistrzostw Polski Mikromodeli

Mistrzostwa rozegrane zostaną według zasad Naviga, co oznacza, że w konkursie będą mogły wziąć udział przede wszystkim modele statków i okrętów. Więcej na temat Naviga przeczytacie poniżej!

Do udziału w Mistrzostwach dopuszczone zostaną modele spełniające zasady Naviga, zbudowane w skali 1:250 i mniejszej. Jeśli masz model, który spełnia zasady Naviga oraz jest wykonany w skali 1:250, 1:300, …, to zapraszamy do przyjazdu i wzięcia udziału w Mistrzostwach!
Dodatkowo jako impreza towarzysząca, przewidziana jest wystawa żaglowców (bez ograniczeń w skali)! Najlepsze modele zaprezentowane na wystawie zostaną uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami.

Poniżej dostępny jest szczegółowy regulamin konkursu. Można się z nim zapoznać pobierając plik pdf lub przechodząc na osobną stronę. Regulamin zawiera główne zapisy, szczegółowe informacje dostępne są na tej stronie!

Regulamin – odnośnik do strony
Regulamin – do pobrania

Regulamin sekcji C Naviga

W związku z tym, że Mistrzostwa Polski Mikromodeli zostaną rozegrane według przepisów sekcji C Naviga, udostępniamy Wam regulamin w języku angielskim i niemieckim zawierający informacje na temat nowej klasy C8, obowiązujący od 1 stycznia 2017 roku. Ostatni oficjalny regulamin w języku polskim został wydany w 1999 roku, jednak nie obejmuje on najnowszych zmian.
Regulamin C Naviga 2017 w języku polskim został przetłumaczony przez nas, nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony, mimo wszystko zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby jego zapisy były w pełni zgodne z wersją angielską i niemiecką!

Regulamin C 2017 – język polski

Rules C 2017 – język angielski
Regelwerk C 2017 – język niemiecki
Regulamin C 1999 – język polski (bez najnowszych zmian)

Chcesz, aby Twoje logo znalazło się wśród sponsorów? Kliknij w wolne miejsce i napisz do nas wiadomość!

A już teraz zapraszamy Cię do polubienia naszego profilu na facebooku , abyś o wszystkim dowiedział się jako pierwszy!

Zachęcamy też do zajrzenia na blog, gdzie publikujemy ciekawe artykuły dotyczące modelarstwa.

Do zobaczenia w Sandomierzu!