Gra strategiczna „Wrzesień 1939”

Od początku 2018 roku rozpoczęliśmy w naszych modelarniach próby, mające na celu wykorzystanie historycznej gry strategicznej „Wrzesień 1939”, zarówno do celów edukacji historycznej, jak również sposobu na kreatywne wykorzystanie tworzonych w trakcie zajęć modeli.

Staramy się stale szukać nowych możliwości na zainteresowanie młodzieży i osób starszych zarówno modelarstwem, jak i historią. Historyczna gra strategiczna łączy w sobie pracę nad modelami, które potem wykorzystywane są do rekonstrukcji walk, oddając wiernie realia okresu oraz możliwości sprzętowe, dzięki czemu gracz jest w stanie doświadczyć wagi podejmowanych decyzji i trudu zmagań z przeważającymi siłami wroga.

Wdrożony przez nas sposób wykorzystania gry w trakcie zajęć przynosi oczekiwane rezultaty i jest stale obecny w naszych modelarniach. Mięliśmy możliwość wykorzystania systemu m.in. w trakcie inscenizacji historycznych walk w trakcie obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości. Nasi wychowankowie uczestniczą w turniejach ogólnopolskich, biorą udział w grach pokazowych w trakcie festiwali i wydarzeń miejskich i szkolnych.

Klikając w poniższy obrazek, będziecie mieli możliwość prześledzenia naszych relacji związanych z grą „Wrzesień 1939”!