HMS Wolf – wideo relacja cz.1

Nasze pozostałe relacje znajdziecie tutaj! HMS Victory, Papegojan, Santa Maria i inne…
Przekaż 1% podatku na wspieranie rozwoju modelarstwa!

HMS Wolf

Dwumasztowy slup HMS Wolf był niewielką jednostką wojenną przeznaczoną do działań pomocniczych. Okręt został ożaglowany jako „snow”, a więc posiadał dodatkowe specjalne drzewce, do którego mocowany był żagiel galfowy grotmasztu.

Budowany w stoczni Chatcham, zwodowany został w 1754 roku – dwa lata przed wybuchem wojny siedmioletniej. Wojna ta dała okazję do wzięcia udział w ataku na Hawr, jednej ze spektakularnych akcji floty brytyjskiej. Budowana tam flota została doszczętnie zniszczona, a dodatkowo wzniecono wiele pożarów w mieście i porcie.

Kiedy zaczęła się wojna o niepodległość amerykańskich kolonii, okręt skierowano do osłony konwojów, działań przeciwko przemytnikom, a także do werbowania rekrutów na okręty wojenne.

W 1781 roku slup HMS Wolf, coraz częściej określany jako przeciekający, sprzedany został za 262 funty.

Wideo relacja

Coś dotąd raczej niespotykanego, a przynajmniej spotykanego bardzo rzadko, czyli wideo relacja! Mój pomysł na tego typu przedstawienie postępów w budowie okrętu zakłada nagrywanie co tydzień 30 sekundowego filmiku pokazującego obecny stan modelu. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i będę mógł zrealizować swój plan do końca!

Oczywiście do każdej części filmiku postaram się dopisać kilka zdań na temat tego co zostało wykonane od poprzedniego tygodnia. Na początek kilka informacji o modelu! Opracowany został w skali 1:72 przez wydawnictwo Shipyard, a wykonany jest oczywiście z kartonu.

Dojście do obecnego stanu prac zajęło około 10 miesięcy. Więc wszystkich myślących, że jest to łatwy do sklejenia okręt, mogę od razu uspokoić, że tak nie jest. Jest też dobra strona, dzięki temu relacja będzie długa i ciekawa! Oczywiście w tym czasie wykonałem także pewne drobne elementy wyposażenia, które będą z czasem pojawiały się na żaglowcu.

Po wstępie zapraszam wszystkich do obejrzenia postępów w budowie. Tym razem na końcu wpisu zamiast tradycyjnej galerii zdjęć możecie zobaczyć film! Miłego oglądania i do zobaczenia za tydzień!
Nie zapomnijcie polubić naszego profilu na facebooku oraz subskrybować kanału na youtube. Będzie nam bardzo miło!