HMS Victory – relacja z budowy cz.5

Nasze pozostałe relacje znajdziecie tutaj! HMS Wolf, HMS Victory, Papegojan, Santa Maria i inne…

HMS Vicotry – żagle

Po dość długim czasie powracamy do relacji HMS Victory! Praca nad tak dużym modelem wymaga wiele czasu. Jednocześnie nie można zapominać o innych projektach, stąd budowa postępuje powoli.

Praca nad każdym elementem trwa długo, dlatego w ramach odpoczynku po kilku tygodniach oklejania kadłuba, wysiłki zostały przeniesione na wykonanie żagli. Jak widzicie na pierwszym zdjęciu, na HMS Victory będzie zawieszone ponad 15 żagli.

Jednym z etapów jest odrysowanie linii łączeń brytów na drugiej stronie materiału. Aby ułatwić sobie zadanie, Tomasz użył widocznego na jednym ze zdjęć biurka ze szklanym blatem. Każde rozwiązanie jest dobre, można do tego użyć także podstawki, którą opisaliśmy jakiś czas temu.

Po zakończeniu tego etapu, konieczne będzie pomalowanie żagli w celu imitacji wzmocnień oraz przyklejenie na krawędzi nitki. Proces ten, nazwany likowaniem żagla, będzie wykonany z użyciem lakieru, który jest już widoczny na zdjęciach. Mamy już przygotowany obszerny artykuł opisujący wykonywanie żagli od samego początku aż do momentu zawieszenia na rejach. Czeka on jeszcze na odpowiednie zilustrowanie, jednak już teraz zachęcamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia na bieżąco naszej strony!

Na koniec zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz udostępniania znajomym naszej relacji!

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.