HMS Exeter 1:700

Już za około miesiąc w Sandomierzu Mistrzostwa Polski Mikromodeli! Pamiętaj, nie może Cię tam z nami zabraknąć!

HMS Exeter – początek budowy modelu

Jeden z młodych modelarzy, na początku wakacji podjął się wyzwania i rozpoczął pracę nad tym wymagającym modelem. Okręt w skali 1:700 będzie miał długość równą zaledwie 25cm! Sam model jest bardzo dobrze opracowany, z wieloma szczegółami, dołączoną płytką z elementami fototrawionymi. Wszystko to sprawia, że części wyjęte z niewielkiego pudełka, są doskonałą bazą do zbudowania pięknego okrętu.

Jestem na etapie malowania pokładu, nadbudówek i oporządzenia. Burty i niektóre elementy pomalowałem aerografem, na pokładzie powstały małe smugi od pędzla, ale mam nadzieje że końcowa warstwa lakieru to zatuszuje.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć, pokazujących wstępny etap prac. Elementy po oczyszczeniu, oszlifowaniu i sklejeniu trafiły do wstępnego malowania. Naszym zdaniem Karol radzi sobie z modelem bardzo dobrze, tym bardziej, że szczegółowość opracowania mogłaby być wymagająca nawet dla doświadczonego modelarza. Praca nad HMS Exeter ciągle idzie do przodu, niebawem postaramy się pokazać kolejne zdjęcia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za 40 dni powinniśmy móc obejrzeć gotowy modeli, ponieważ celem Karola jest udział w Mistrzostwach Polski Mikromodeli!

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.