Karol Irek – puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju

Puchar dla najlepszego modelu wykonanego przez juniora

Po raz pierwszy wychowanek naszej modelarni, Karol Irek, w trakcie Mistrzostw Polski Mikromodeli w Sandomierzu, wystawił swój model na imprezie rangi ogólnopolskiej. Budowę modelu HMS Exeter wydanego przez firmę Niko, rozpoczął jeszcze w czerwcu. Karolowi nie udało się zdobyć medalu, ale i tak wykonanie okrętu pozwoliło na osiągnięcie wysokiej oceny punktowej 83.67! Taki wynik w debiucie na pewno jest dużym sukcesem i daje nadzieje na medal w przyszłym roku.

Co więcej, Karol został nagrodzony pucharem Prezesa LOK dla najlepszego modelu wykonanego przez juniora! W konkursie wystawionych zostało 10 modeli wykonanych przez juniorów, natomiast model Karola oceniony został zdecydowanie najwyżej.

Relację z budowy modelu rozpoczęliśmy już kiedyś na naszej stronie. Postaramy się niebawem udostępnić jeszcze kilka zdjęć z etapu budowy modelu. Będzie także galeria końcowa, żeby wszyscy nieobecni w Sandomierzu w trakcie MPM, mogli obejrzeć HMS Exeter w wykonaniu naszego modelarza.

Kilka dni temu w Radiu Leliwa mogliśmy usłyszeć wywiad Karola, w którym mówi o ostatnim modelu, planach na przyszłość, o początkach swojej pasji i trudnościach, jakie napotkał w trakcie budowy. Poniżej udostępniamy nagranie, które pojawiło się na stronie Radia.

Z pasji do modelarstwa – Radio Leliwa