HMS Victory (K.Von) – cz.2

Model w skali 1:96, wydawnictwa Shipyard, wykonywany przez modelarza z Chin, Kevina Von. Razem z nim zdecydowaliśmy się przedstawiać kolejne kroki powstawania HMS Victory, tak aby każdy mógł spojrzeć, ocenić i wyciągnąć wnioski z jego pracy.

HMS Victory – pokłady

Kolejna część relacji, pokazuje tym razem wykonanie pokładów. Modelarz zdecydował się zastąpić zwykły kartonowy element z wycinanki, pokładem wykonanym z forniru. Jest to jedna z prostszych metod urozmaicenia wyglądu deskowania na żaglowcu, stosowana przez wielu modelarzy.

Na naszej stronie nie mogliście dotąd oglądać tego typu rozwiązania. Staramy się nasze modele budować w jak największym stopniu z kartonu, a poza tym uważamy, że odpowiednie pomalowanie kartonu nie przynosi wcale gorszego efektu. Co więcej, pozwala na znacznie większą kontrolę nad końcowym efektem, chociaż na pewno jest trudniejsze i początkowo sprawia duże problemy. Mimo to, nie zniechęcamy do stosowania forniru, jak widzicie, wygląda on całkiem ciekawie. Wszystko zależy więc od decyzji modelarza, jak chce wykonać okręt. Szczegółowy opis stosowania forniru znajdziecie w wielu relacjach na forach modelarskich, przede wszystkim na Forum Koga.

Wracając do budowy HMS Victory, w kolejnej części postaramy się przedstawić wykonanie dział na dolnych pokładach oraz elementów burt i gretingów na pokładzie.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.