HMS Bellona – relacja z budowy cz.2

HMS Bellona – podposzycie

Po około miesiącu po raz kolejny wracamy do budowanego przez Rafała okrętu HMS Bellona. Na kilku poniższych zdjęciach można zobaczyć szkielet oklejony pierwszą warstwą poszycia. Całość nadal wygląda dość prosto, jednak po sklejeniu i umieszczeniu na dolnym pokładzie lawet z działami, oklejanie kadłuba będzie można kontynuować.

„Po sklejeniu użebrowania przeszedłem do sklejania pierwszego dolnego poszycia, które polegało na zaklejaniu poszczególnych przestrzeni pomiędzy żebrami.
Poszycie boczne przykleję dopiero po włożeniu lawet i przyklejeniu dodatkowych żeber.
Zacząłem również przyklejać pokłady na których zacznę budować całe wyposażenie.
Następnym razem pokażę wycinanie i sklejanie lawet pod armaty.”

Po przyklejeniu lawet i dokończeniu oklejania burt, będzie można podziwiać pełną bryłę kadłuba. Przy każdej budowie jest to jeden z ciekawszych momentów, dający wyobrażenie o końcowym wyglądzie modelu. Co więcej ma on ogromny wpływ na końcowy efekt prac, kadłub jest największym elementem okrętu i wszystkie niedoskonałości jego geometrii od razu rzucają się w oczy i negatywnie wpływają na wygląd modelu.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.