Papegojan – relacja z budowy cz.2

Nasze pozostałe relacje znajdziecie tutaj! HMS Victory, Papegojan, Santa Maria i inne…

Postępy w budowie kadłuba

Ponieważ już niebawem niektóre pomieszczenia zostaną przykryte pokładem, już na tym etapie konieczne jest umieszczenie elementów, mających znajdować się wewnątrz nich. Właśnie w tym celu już teraz wykonane zostały lawety dział, które po pomalowaniu zostały przyklejone do swoich miejsc. Wykończone zostały także wewnętrzne ściany pomieszczeń i znajdujące się w nich podłogi.

W przypadku tego modelu we wnętrzach nie ma przewidzianych zbyt wiele elementów. Mimo wszystko dzięki możliwości zajrzenia przez okna do środka pomieszczeń, okręt sprawia wrażenie bardziej realistycznego i otwartego. Obecny etap prac został zakończony poprzez sklejenie rufowej części okrętu.

Budowa okrętu postępuje w szybkim tempie, przybywają kolejne elementy, a kadłub nabiera swojego charakterystycznego wyglądu. W dalszych częściach relacji pomieszczenia zostaną przykryte pokładami oraz wykonane zostaną prace przy burtach!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, przejrzenia naszych pozostałych relacji, a także do podzielenia się relacją ze znajomymi na facebooku.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.