Turniej gry „Wrzesień 1939” – Warszawa, marzec 2019

Warszawa – nasz pierwszy turniej gier strategicznych

W ostatni weekend, 9 marca, grupa 8 naszych modelarzy wzięła udział w turnieju będącego częścią ligi „Wrzesień 1939” (zapowiedź naszego wyjazdu pojawiła się w Radiu Leliwa). W pierwszym roku istnienia będzie ona składała się prawdopodobnie z 5 turniejów, w tym jednego lub dwóch zorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie. Na chwilę obecną zakończył się pierwszy turniej, w trakcie którego młodzież z naszej modelarni miała przede wszystkim okazję zobaczyć jak wygląda organizacja i zdobyć niezbędne doświadczenie.

Ze względu na ograniczenia czasowe, zastosowane zostały zasady mające na celu sprowadzenie unormowanie czasu gry i umożliwienie podsumowania przewagi jednego z graczy (oraz przedstawienie jej w postaci punktowej). Zastosowany scenariusz zakładał walkę ugrupowań w sile 200 pkt. Potyczka miała na celu nie tylko zniszczenie sił przeciwnika, ale również zajęcie 3 celów strategicznych znajdujących się na środku planszy. Punktowanie za zajęcie i utrzymanie dodatkowych punktów na mapie wymuszało na graczach dostosowanie taktyki, odpowiedni podział i przegrupowywanie posiadanych zasobów. Odpowiedni balans pomiędzy siłą, mobilnością i elastycznością jednostek pozwalał na opanowanie i obronę kilku miejsc planszy jednocześnie, co wraz z systematycznym niszczeniem sił przeciwnika miało kluczowe znaczenie dla końcowej punktacji zawodnika.

Uczestnicy podzieleni zostali na 2 grupy wiekowe. Młodzież powyżej 16 roku życia rywalizowała razem z dorosłymi. Naszym modelarzom udało się zdobyć 4 i 5 miejsce w grupie seniorów, co można uznać za dobry rezultat dla dopiero budującej się u nas sekcji gier strategicznych. Natomiast wśród juniorów, 10 miejsce na 18 graczy zajął Franek Ciach, najmłodszy uczestnik turnieju. O fascynacji młodego modelarza grami mogliśmy usłyszeć w audycji radiowej, której skrót możecie posłuchać klikając w link (więcej w zakładce „Stowarzyszenie w mediach”).

Galeria – turniej

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.