Santa Maria – relacja z budowy cz.2

Nasze pozostałe relacje znajdziecie tutaj! HMS Victory, Papegojan, Santa Maria i inne…
Przekaż 1% podatku na wspieranie rozwoju modelarstwa!

Wykończenie zewnętrznej strony burt

W pierwszej części relacji przedstawiliśmy gotowy i pomalowany kadłub, który na pewno zrobił spore wrażenie. Dzisiaj kolejna aktualizacja, okręt został uzupełniony o nowe elementy. W dużym stopniu na poprawę wyglądu wpłynęło także przemalowanie kadłuba na ciemniejszy kolor. Więcej o dotychczasowym klejeniu i dokonanych postępach można dowiedzieć się z opisu przygotowanego przez autora.

„Przyciemniłem jeszcze trochę poszycie zewnętrzne i obecnie jestem w trakcie przyklejania bocznych wzmocnień.
Najpierw pomalowałem odbojnice poziome w ten sam sposób co burty, choć starałem się by były troszkę ciemniejsze. Dopiero po malowaniu i wyschnięciu przykleiłem je do burt.

Następnie rozpocząłem pracę nad wzmocnieniami pionowymi. Pomalowałem jedynie ich krawędzie i przykleiłem pomiędzy odbojnice poziome. Obecnie mam pomalowane kolejne warstwy wzmocnień pionowych, które przykleję na widoczne na zdjęciach białe pasy.”

Zdjęcia kadłuba w nowej kolorystyce robią wrażenie. Model ma bardzo realistycznie wyglądający odcień imitujący drewno. Pozostaje trzymać kciuki za postępy w budowie, abyśmy niedługo mogli przedstawić kolejne zdjęcia w trzeciej części relacji!

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.