Papegojan – relacja z budowy cz.4

Nasze pozostałe relacje znajdziecie tutaj! HMS Victory, Papegojan, Santa Maria i inne…
Przekaż 1% podatku na wspieranie rozwoju modelarstwa!

Kadłub gotowy do malowania

Przeglądając pierwsze zdjęcia warto zwrócić uwagę na pionowe wzmocnienia burt po wewnętrznej stronie. Wykonane zostały także pierwsze prace wykończeniowe przy pokładzie w miejscach gdzie umieszczone będą gretingi.

Ukończone zostało także zewnętrzne poszycie okrętu. Na trzecim zdjęciu możemy zobaczyć zabudowaną rufę. Następnie kadłub został oklejony pasami imitującymi układ deskowania. Wiele pracy wymagało dokładne spasowanie furt działowych ze znajdującymi się głębiej warstwami.

Również oklejenie całego kadłuba warstwą poszycia jest czasochłonnym etapem, który w znacznej mierze decyduje o końcowym wyglądzie żaglowca. Zewnętrzna strona kadłuba jest najbardziej widoczną częścią okrętu i jej złe wykonanie miałoby bardzo negatywny wpływ na odbiór modelu przez oglądających.

Przechodząc do ostatniego zdjęcia warto zwrócić uwagę na ozdobną stewę dziobową, będącą bardzo charakterystycznym elementem żaglowca. Spojrzenie na model w obecnym stanie, daje coraz większe wyobrażenie o jego końcowym wyglądzie i pozwala mieć nadzieję na jeszcze ciekawsze ujęcia w kolejnych częściach relacji.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.