HMS Wolf – wideo relacja cz.5

Nasze pozostałe relacje znajdziecie tutaj! HMS Victory, Papegojan, Santa Maria i inne…

HMS Wolf – zdobienia na burtach

Ostatnie dni spędziłem na przyklejaniu złotych pasków na burtach. Zajęcie było mocno czasochłonne ze względu na ilość elementów oraz przede wszystkim konieczność ich pomalowania. Użyłem do tego celu farby Renesans Colours o numerze 33, imitującej złoty kolor. Ponieważ farba dość słabo i nierównomiernie pokrywa powierzchnię, konieczne było dla uzyskania efektu przedstawionego na zdjęciach nałożenie aż 3 warstw farby. Ilość podobnych do siebie elementów sprawiła, że trzeba było stale uważać, aby się nie pomieszały.

Do tego rozpocząłem pracę nad elementami na dziobie okrętu. Według wielu osób jest to, ze względu na skomplikowany kształt zdobień, jedna z trudniejszych do wykonania części żaglowca. Należy dbać, aby zachować krzywiznę zgodną z planami. Poza tym na razie nie napotkałem problemów, jednak to dopiero pierwsze części z kilkunastu, które będą umiejscowione w tym rejonie.

Zapraszam na koniec do obejrzenia krótkiego filmu. Można na nim dostrzec jak ciekawy efekt daje użycie metalicznej farby imitującej złoty kolor! Do zobaczenia w kolejnej części relacji!