Santa Maria – relacja z budowy cz.6

Nasze pozostałe relacje znajdziecie tutaj! HMS Victory, Papegojan, Santa Maria i inne…

Santa Maria – wyposażenie pokładu

Po raz kolejny wracamy do tematu Santa Marii, aby prześledzić ostatnie postępy w budowie tego okrętu. Na najnowszych zdjęciach znajduje się wiele różnych elementów, o których więcej napisał sam autor modelu.

„Kolejnym etapem moich prac było wykonanie: schodków, kotwic, pomp, knag, lawet, kołkownic, zakończenia masztów i marsa, czyli tzw. bocianiego gniazda. Na bokach burt od zewnątrz przykleiłem już wsporniki pod mocowanie lin, a na pokładach włazy i pokrywy zakrywające wejścia pod pokład. Obecnie strugam maszty, reje i flagsztoki.”

Maszty i reje są jednymi z nielicznych elementów modelu, które zostaną wykonane z drewna. Wiele osób, widząc gotowy model, uważa że są one w większości drewniane (lub przynajmniej pokryte fornirem). Dzięki relacji możecie się przekonać, że elementy są kartonowe, a swój „drewniany” wygląd zawdzięczają jedynie zdolnościom modelarza. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! Do zobaczenia w kolejnej części relacji!

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.