Titanic (cz.3) / United States (cz.1)

Oprócz Titanica i Queen Mary, budowany jest w naszej modelarni także inny transatlantyk – United States. Na początek przedstawimy kilka zdjęć tego statku. Model klejony przez Konrada ma ponad 75cm długości! A drugiej części będzie można zobaczyć kolejne zdjęcia Titanica.

United States

Amerykański transatlantyk wybudowany w 1952 roku. Pożyczek na budowę liniowca udzielał rząd USA, ponieważ statek miał być po ewentualnej szybkiej adaptacji największym transportowcem wojska i krążownikiem pomocniczym. Dlatego też wiele elementów konstrukcji opracowanych zostało z wykorzystaniem wojskowych technologii, bazując na doświadczeniach zdobytych przez marynarkę w trakcie II wojny światowej. Przewidziano komory amunicyjne, centrale ogniowe i nasłuchowe oraz miejsce na duże zapasy żywności i zapasy paliwa, co dawało United States zasięg ponad 10 tys. mil morskich.

Titanic

Kolejna seria zdjęć tego pięknego modelu! Po zdjęciach modelu wraz z klejącym go modelarzem, można zobaczyć kilka zbliżeń na kadłub statku.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.