HMS Victory (K.Von) – cz.1

Model w skali 1:96, wydawnictwa Shipyard, wykonywany przez modelarza z Chin, Kevina Von. Razem z nim zdecydowaliśmy się przedstawiać kolejne kroki powstawania HMS Victory, tak aby każdy mógł spojrzeć, ocenić i wyciągnąć wnioski z jego pracy.

HMS Victory – budowa kadłuba

Budowa okrętu trwa już blisko rok, wszystkie dotychczasowe etapy modelarz bardzo dokładnie sfotografował, dzięki czemu będziemy mogli śledzić jego pracę nad modelem. Pierwsze zdjęcia możemy obejrzeć poniżej, przedstawiają one budowę szkieletu.

Kevin ma 19 lat i jest to drugi klejony przez niego okręt. W większości opiera się na wycinance Shipyard, mimo to wiele elementów poddał waloryzacji i malowaniu. W kolejnej części postaramy się wybrać zdjęcia przedstawiające wykonanie pokładów z wykorzystaniem znanej wśród modelarzy techniki, której my nie stosujemy i z tego powodu do tej pory nie mogliśmy oglądać jej na naszej stronie.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.