Diorama Wrzesień 39 – część 1

Początki pracy nad dioramą – skala 1:72

Od pewnego czasu, o czym na pewno już wiecie, w modelarni trwają prace nad dioramą. Modele, które zostaną na niej umieszczone, wykonywane były przez najmłodsze dzieci chodzące na zajęcia. Dzięki temu przez ostatni rok zebrało się wiele modeli czołgów, samolotów i pojazdów wojskowych, które niebawem zostaną umieszczone na sporych rozmiarów podstawie.

Mamy nadzieję, że z czasem uda się pokazać większość z tych modeli, dlatego rozpoczniemy dość ogólnie, od pokazania postępów w budowie dioramy. Po przyklejeniu do podstawy kilku warstw styroduru, rozpoczęło się wstępne kształtowanie powierzchni. Był to etap prac, który z pewnością sprawił najwięcej frajdy najmłodszym modelarzom.

Obecnie całość pokrywana jest masą, mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, ponieważ jej skład jest dość eksperymentalny. Po wyschnięciu na pewno podzielimy się z Wami kolejnymi zdjęciami.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.