Diorama Wrzesień 39 – część 2

Kolejny etap prac nad dioramą

Po wyrzeźbieniu w styrodurze zarysu terenu, przyszła pora na pokrycie całości podkładem. W naszym przypadku nie korzystaliśmy z gotowych mas, zdecydowaliśmy się użyć zwykłej ziemi.

Wymieszana z wikolem bardzo dobrze przyległa do powierzchni, dała się wygodnie modelować, dzięki czemu już na wstępnym etapie można było stworzyć bardzo atrakcyjną fakturę terenu. Klej po wyschnięciu staje się przeźroczysty, a całość pozostaje w kolorze użytej ziemi. Powierzchnia jest matowa i ciężko dostrzec, że jej głównym składnikiem jest klej (który sam po wyschnięciu jest błyszczący).

Kamienny most, widoczny na dalszych zdjęciach, powstał w bardzo podobny sposób jak reszta dioramy. Po bokach oklejony został kartonem imitującym kamienie. Można także dostrzec pierwsze próby wykonania trawy oraz zapowiedź pociągu pancernego, który wykonujemy samodzielnie na podstawie dostępnych planów. Białe plamy, które zauważycie na zdjęciach, jest to jeszcze nie wyschnięta masa, która na tym etapie ma kolor kleju wikol.

Więcej o samym pociągu, dalszym etapie zalesiania terenu i zalewaniu koryta rzeki wodą dowiecie się w kolejnych częściach relacji.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.