HMS Victory (K.Von) – cz.4

HMS Victory – lufy

Ostatnio pokazaliśmy kilkanaście zdjęć przedstawiających kolejne etapy powstawania lawet, tym razem ciąg dalszy prac nad uzbrojeniem okrętu – zobaczycie jak powstały lufy.

W większości wykonane zostały one z kartonu, po zwinięciu głównego elementu, doklejony został do niego stożkowy wylot. Po doklejeniu tylnej części lufy, wykonanej z kilku płaskich kół, wykonane zostały przy użyciu drutu odpowiednie zgrubienia. Po pomalowaniu farba zalewa drobne szczeliny między elementami i całość wygląda znacznie bardziej spójnie. Takie wykonanie luf jest na pewno łatwiejsze niż sklejenie ich w standardzie, z wykorzystaniem samego kartonu z malowaniem jedynie krawędzi. Z drugiej jednak strony autorowi modelu należy się pochwała, że przy tak dużej ilości uzbrojenia na HMS Victory, zdecydował się wykonać elementy samodzielnie, nie korzystając z toczonych luf dostępnych w sprzedaży.

Na zdjęciach można też dostrzec bloczki wykonane z 2 warstw forniru, z przewierconym po środku otworem, oraz metalowe haki i okucia. Tego typu elementy wykonane są z odpowiedniej średnicy drutu, zawijanego np. na różnej średnicy igłach do finalnego kształtu. Po ukształtowaniu elementu należy go przyciąć do wymaganej długości.

W kolejnej części będziemy starali się pokazać w jaki sposób autor wykonał gretingi na pokładach, szalupy i kilka innych elementów.

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.