Mistrzostwa Polski Mikromodeli klas C Naviga 2018

Strona dotyczy MPM 2018.
Website is connected with MPM 2018.

MPM 2017 , MPM 2018 , obecna edycja

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Mistrzostwach, to dzięki Wam poziom konkursu był tak wysoki! Dawno nie mieliśmy możliwości oglądać tak wielu modeli okrętów zgromadzonych na jednej sali. Dziękujemy zwiedzającym, którzy przybywając w tak wielkiej liczbie sprawili, że sala wystawowa nigdy nie była pusta. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, nigdy do tej pory żadnego konkursu modelarskiego nie odwiedziła taka liczba osób nie związanych z modelarstwem!

Komunikat (wyniki) Mistrzostw Polski Mikromodeli 2018

Galeria najlepszych modeli Mistrzostw Polski Mikromodeli 2018!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć! Pozostałe zdjęcia do zobaczenia poniżej!

Grand Prix Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za najlepszy modeli MPM – Andrzej Brożyna za model SMS Konig Albert

Puchar Starosty Powiatu Sandomierskiego za najlepszy mikromodel MPM – Grzegorz Terpiński za model Malaya

Puchar Burmistrza Sandomierza za najlepszy model okrętu związanego z żeglugą rzeczną – Valentin Kagengin za model Sk’old.

Puchar Prezesa Ligi Obrony Kraju za najlepszy model okrętu wykonany przez juniora – Karol Irek za model HMS Exeter

Puchar Stowarzyszenia Modelarzy Dragon i Wydawnictwa Vessel za najlepszy model żaglowca – Robert Dębicki za model Papegojan

Puchar Wydawnictwa JSC za najlepszy model kartonowy do linii wodnej – Alina Dolgaja za model Sheffield

Grand Prix Wydawnictwa Dom Bumagi – Ignat Yaroshenka za model Viribus Unitis

MPM 2018 – zdjęcia, informacje…

Zdjęcia – autor M.Taborek (kliknij – ponad 40 zdjęć)
Zdjęcia – archiwum Urzędu Miasta (kliknij – ponad 100 zdjęć)
Zdjęcia – pozostałe (kliknij – ponad 30 zdjęć)
Poprzednie edycje – MPM 2017

Galeria najlepszych modeli Mistrzostw Polski Mikromodeli 2017!

28.09-30.09.2018 Zamek Królewski w Sandomierzu

Zapraszamy Was do odwiedzenia wyjątkowej wystawy! Witamy wszystkich na stronie Mistrzostw Polski Mikromodeli klas C Naviga! Impreza, zorganizowana w tym roku po raz kolejny, ma na celu zapewnienie wysokiego poziomu rywalizacji modelarskiej, jak również zaprezentowanie wszystkim zwiedzającym piękna modelarstwa. Poniżej znajdziecie informacje przydatne zarówno startującym w Mistrzostwach modelarzom, a także pragnącym odwiedzić wystawę mieszkańcom rejonu i turystom!

Program MPM

Poniżej przestawiamy program Mistrzostw Polski Mikromodeli. Punkt zapisane kursywą opisują część organizacyjną MPM, skierowaną do modelarzy biorących udział w Mistrzostwach.
28 września (piątek)

 • 1500-1700 – rejestracja modeli biorących udział w MPM

29 września (sobota)

 • 900-1700 – zwiedzanie wystawy konkursowej
 • 900-1300 – rejestracja modeli biorących udział w MPM
 • 1400-1700 – odprawa sędziowska i ocena zgłoszonych modeli
 • 1530-1930 – atrakcje dla modelarzy biorących udział w MPM: zwiedzanie miasta

30 września (niedziela)

 • 900-1300 – zwiedzanie wystawy konkursowej
 • 1000-1300 – oficjalne zakończenie MPM: występ chóru KLO w Sandomierzu
 • 1300-1430 – oficjalne zakończenie MPM: rozdanie nagród

Atrakcje dla uczestników

 • Atrakcyjne, cenne nagrody
 • Darmowe zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem
 • W trakcie zwiedzania rejs statkiem po Wiśle
 • Impreza integracyjna

Dodatkowe atrakcje:

 • Występ chóru Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu
 • i zespołu muzycznego (niedziela przed oficjalnym zakończeniem)

Nagrody

W tym miejscu będziemy umieszczać informacje na temat przewidzianych nagród dla najlepszych modeli.

 • Zgodnie z zasadami Naviga, każdy model oceniony na odpowiednią ilość punktów zostanie nagrodzony wyjątkowym, zaprojektowanym i wybitym specjalnie na MPM medalem (zdjęcie) i dyplomem
 • Każdy biorący udział w Mistrzostwach otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w konkursie
 • Przewidziane są dodatkowe nagrody dla najlepszych modelarzy w danych klasach (lista nagród zostanie przedstawiona niebawem)
 • Puchar Prezesa LOK
 • Puchar JSC dla najlepszego modelu do linii wodnej
 • Nagroda „Pod But” ufundowana i wręczona zostanie przez Koszaliński Pluton Modelarski za wybrany przez ich reprezentanta najlepszy model MPM

Powyższe nagrody zostaną przyznane modelom zgłoszonym do Mistrzostw Polski Mikromodeli! Dodatkowo wśród modeli biorących udział w wystawie żaglowców, wybrane zostaną i nagrodzone najlepsze.

Rejestracja modeli

Rejestracja modeli biorących udział w Mistrzostwach Polski Mikromodeli oraz wystawie żaglowców internetowo (poprzez formularz) jest już aktywna! Zapraszamy do przejścia pod poniższy link i zapisania swoich modeli, co pozwoli uniknąć stania w kolejce w dniu konkursu!

Rejestracja została zakończona!

Każdy model wystawiony w konkursie Naviga powinien posiadać świadectwo pomiarowe! Do każdego modelu musi zostać pobrany w dniu konkursu w rejestracji numer startowy! Jeśli wystawiasz pierwszy raz swój model, pobierz i wydrukuj dwustronnie kartę, a następnie uzupełnij wymagane pola (plik pozwala na uzupełnienie go na komputerze).

Zakwaterowanie i wyżywienie

Podobnie jak w poprzednim roku chcemy zaproponować Wam nocleg w średnim standardzie. Chęć rezerwacji noclegu prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem 697031616 (Tomasz Ciach).
Koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywają uczestnicy. Nocleg w cenie 50zł/osobę.
Ze względu na turystyczny charakter Sandomierza i będący (w trakcie MPM) ciągle w pełni sezon turystyczny, na terenie miasta działać będzie wiele różnych obiektów hotelowych i gastronomicznych. Istnieje możliwość samodzielnego wyszukania i zarezerwowania miejsc noclegowych dla osób poszukujących wyższego standardu.

Regulamin Mistrzostw Polski Mikromodeli

Mistrzostwa rozegrane zostaną według zasad Naviga, co oznacza, że w konkursie będą mogły wziąć udział przede wszystkim modele statków i okrętów. Więcej na temat Naviga przeczytacie poniżej!

Do udziału w Mistrzostwach dopuszczone zostaną modele spełniające zasady Naviga, zbudowane w skali 1:250 i mniejszej. Jeśli masz model, który spełnia zasady Naviga oraz jest wykonany w skali 1:250, 1:300, …, to zapraszamy do przyjazdu i wzięcia udziału w Mistrzostwach!
Dodatkowo jako impreza towarzysząca, przewidziana jest wystawa żaglowców (bez ograniczeń w skali)! Najlepsze modele zaprezentowane na wystawie zostaną uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami.

Poniżej dostępny jest szczegółowy regulamin konkursu. Można się z nim zapoznać pobierając plik pdf lub przechodząc na osobną stronę. Regulamin będzie stale uzupełniany o nowe miejsca noclegowe, nagrody specjalne, jednak główne zapisy nie ulegną zmianie!

Regulamin – odnośnik do strony
Regulamin – do pobrania

Regulamin sekcji C Naviga

W związku z tym, że Mistrzostwa Polski Mikromodeli zostaną rozegrane według przepisów sekcji C Naviga, udostępniamy Wam regulamin w języku angielskim i niemieckim zawierający informacje na temat nowej klasy C8, obowiązujący od 1 stycznia 2017 roku. Ostatni oficjalny regulamin w języku polskim został wydany w 1999 roku, jednak nie obejmuje on najnowszych zmian.
Regulamin C Naviga 2017 w języku polskim został przetłumaczony przez nas, nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony, mimo wszystko zapewniamy, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby jego zapisy były w pełni zgodne z wersją angielską i niemiecką!

Regulamin C 2017 – język polski

Rules C 2017 – język angielski
Regelwerk C 2017 – język niemiecki
Regulamin C 1999 – język polski (bez najnowszych zmian)

Zaproszenia

Wykonaliśmy i wydrukowaliśmy dla Was zaproszenia, którą można będzie znaleźć na wielu konkursach modelarskich oraz w szkołach i ośrodkach kultury w naszym rejonie. Poniżej zamieściliśmy ulotki w wersji elektronicznej, po kliknięciu można powiększyć obraz i zapoznać się z zawartymi tam informacjami.

Chcesz, aby Twoje logo znalazło się wśród sponsorów? Kliknij w wolne miejsce i napisz do nas wiadomość!

A już teraz zapraszamy Cię do polubienia naszego profilu na facebooku , abyś o wszystkim dowiedział się jako pierwszy!

Zachęcamy też do zajrzenia na blog, gdzie publikujemy ciekawe artykuły dotyczące modelarstwa.

Do zobaczenia w Sandomierzu!