Osiągnięcia konkursowe – 2018 rok

Pierwszą imprezą w jakiej wzięli udział modelarze ze Stowarzyszenia w 2018 roku były Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjnych Statków i Okrętów klas C Naviga w Oleśnicy, rozegrane 14-15 kwietnia. W konkursie wystawiliśmy w sumie 7 model, z których tylko jeden nie został nagrodzony medalem. Największy sukces odniósł Mirosław Stawiak. Wystawiona przez niego nowo powstała Chikuma zdobyła złoty medal w klasie C7 z wynikiem 96,67 punktów. Niewiele gorszy wynik (96,33 pkt.) osiągnął Cutty Sark Tomasza Ciacha. W klasie C7 brązowym medalem nagrodzony został także USS North Carolina Tomasza Ciach.

Kolejny nowy model, wykonany przez Roberta Dębickiego i wystawiony w klasie C8, HMS Revenge zdobył srebrny medal (92,33 pkt.). W tej samej klasie brązowe medale zdobyły także modele Rafała Szczypty (Santa Maria – 86,67 pkt.) i Mateusza Bochyńskiego (Le Coureur – 88,67 pkt.).

Początek roku należy uznać za udany, szczególnie dla nowo zbudowanych modeli, które po raz pierwszy nagrodzone zostały medalami. Czekają nas jednak kolejne konkursy, zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Przede wszystkim Mistrzostwa Świata w Galati (Rumunia), na które nasi modelarze zdobyli nominacje dzięki konkursowi w Oleśnicy.

Galeria zdjęć z wyjazdu

Jeśli potrzebujesz powiększyć zdjęcia (szczególnie te zorientowane pionowo), kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Pokaż obraz.